Alçının Yararları

İnşaat sektörünün birçok alanında kullanılan alçı için öncelikle yangından korumada oldukça başarılı bir malzemedir. İçinde su taşıyan alçı herhangi bir yangın esnasında içinde bulunan suyu atar ve bunun yanında ortamdan sıvı çeker. 1766 yılında Londra’da çıkan bir yangın sonucu yapılan tetkiklerden sonra alçının yangından koruma özelliği ortaya çıkarılmış ve bu andan sonra Avrupa ülkelerinin birçoğunda kullanılması zorunlu kılınmıştır.

KONUNUN TAMAMI  

nalbur nedir - hırdavat malzemeleri nelerdir - alçıpan - nalbur malzemeleri nelerdir - inşaat yararları - alçıpan nalbur - inşaat malzemeleri - nalbur malzmeleri nelerdir - inşaat ürünleri - Nalburiye malzemesi nelerdir

Hafif Çelik Villa Tercih Etme Nedenleri

Çelik villalarda kullanılan sistemlerin nasıl oluştuğunu biliyor musunuz? Eğer bu sorunun cevabını öğrenmek istiyorsanız bu yazımızda anlatacağımız bilgiler hafif çelik villa tercih etme nedenleri konusunda size yardımcı olacaktır. Hafif çelik villaların alt birimleri:  • Hafif çelik yapılar geri dönüşüm desteğine sahiptir.
  • Teknolojik sistemlerden yararlanılan özel yapı mühendisliğinden faydalanır.
  • Isı ve su izolasyon değeri yüksek bileşenler hafif çelik yapılarda tercih edilir.
  • Maliyet bakımından, çevreye duyarlı olmasıyla, güvenliği ve rahatlığı ile dikkat çeker.
  • Yüksek izolasyonu ile enerji tasarrufu sağlar, çevre dostu özelliktedir.
  • İnşaat sırasında daha az inşaat atığı kullanılır ve gürültü seviyesi son derece düşüktür.

Çevre dostu

Hafif çelik yapılara neden ihtiyaç duyduğumuz konusunda daha detaylı incelemeleri sitemizde gelecek haftadan itibaren bulabileceksiniz.

bade çelik yapı - hafif çelik yapı malzemeleri - ahır ekİpmanları - çelik yapı - ızolasyon ıhalelerı - çelik konstrüksiyon çatı - çelik konstrüksiyon firmaları istanbul - kocaelide evlerin mantolaması - dış cephe kaplama fabrikası - ahır yapı malzemeleri